Średnio co piąty badany w wieku 55+ sądzi, że sposób w jaki lekarz z nim rozmawiał, spowodował, że poczuł się przygnębiony. 37% ankietowanych uważa, że osoby starsze są gorzej traktowane niż inni pacjenci. Przeciwdziałanie nierównemu traktowaniu seniorów jest kluczowe w dobie starzejącego się społeczeństwa. Kampania „Rozmowy o czasie” jest pierwszą kampanią, która zwraca uwagę społeczną na sytuację i standardy leczenia osób starszych chorych na nowotwory w Polsce.

Kolejne spotkanie organizowane w ramach kampanii „Rozmowy o czasie” odbyło się 8 września 2011 r. Spotkanie dotyczyło szpiczaka mnogiego i dyskryminacji. 

W roli prelegentów wystąpili: prof. dr hab. Anna Dmoszyńska – Przewodnicząca Polskiej Grupy Szpiczakowej, prof. Piotr Rzepecki – Kierownik Ośrodka Przeszczepiania Szpiku Kliniki Onkologii CSK MON WIM w Warszawie, dr Janusz Meder – Prezes Polskiej Unii Onkologii, Wiesława Adamiec – Prezes Fundacji Carita – Żyć ze Szpiczakiem, Mariola Kosowicz – Kierownik Zakładu Psychoonkologii Centrum Onkologii Instytut Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.

W zakładce wydarzenia znajdą Państwo zdjęcia ze spotkania.

© Copyright 2011 Fundacja Carita - Żyć ze Szpiczakiem!