Prof. Anna Dmoszyńska chętnie odpowie na Państwa pytania. Proszę wypełnić poniższy formularz kontaktowy, odpowiedź pojawi się na naszym portalu w ciągu kolejnego tygodnia.

Kilka słów o ekspercie:

anna-dmoszynskaProf. Anna Dmoszyńska jest profesorem hematologii i kierownikiem Kliniki Hematoonkologii i Transplantacji Szpiku Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Po uzyskaniu stopnia dr. nauk medycznych kontynuowała pracę badawczą w Szpitalu Saint Louis w Paryżu, gdzie na Uniwersytecie Paryskim uzyskała tytuł „Assistant Etranger”. W 2005 roku z jej inicjatywy została powołana Polska Grupa Badawcza Szpiczaka afiliowana przy Polskim Towarzystwie Hematologów i Transfuzjologów, której jest przewodniczącą. Jest także vice-prezesem PTHiT i konsultantem wojewódzkim w dziedzinie hematologii. Jest członkiem rad redakcyjnych kilku czasopism. Opublikowała ponad 600 prac w recenzowanych czasopismach medycznych o znaczącym IF takich jak „The New England Journal of Medecine of Hematologica”, „Leukemia”, „Blood”. Jest autorem wielu rozdziałów w książkach hematologicznych i współredaktorem pierwszego podręcznika hematologii „Podstawy Hematologii” dla studentów medycyny. Pod jej redakcją ukazała się w 2009 roku pierwsza książka o szpiczaku mnogim pt. „Szpiczak Mnogi – najnowsze metody rozpoznawania i leczenia”.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Twój adres e-mail
Temat
Zadaj Pytanie

Pytania i odpowiedzi

© Copyright 2011 Fundacja Carita - Żyć ze Szpiczakiem!