W dniach 25.05-28.05.17 roku w Darłówku odbyły się kolejne warsztaty edukacyjno-integracyjne SZPICZAK I MY.

Tegoroczne spotkanie  obfitowało w zajęcia rehabilitacyjno-relaksacyjne. Pacjenci korzystali z zajęć prowadzonych przez mgr Dominikę Skonkę, która od rana towarzyszyła podopiecznym.

Poranne ćwiczenia na plaży, nordic walking, Tai Chi I Q Gung, wpływały na wzmocnienie i uelastycznienie mięśni, a popołudniowe zajęcia w grupach yogi, pilatesu, treningu autogennego Schultza oraz progresywnego relaksu mięśni Jacobsona, zapoznały pacjentów z różnymi technikami relaksycjalnymi, wpływającymi na poprawę i utrzymanie zdrowia. Oprócz tego, wprowadzały ich w doskonały nastrój, a także poprawiały kondycję.

Podczas warsztatów mgr Tomasz Biedroń wygłosił prelekcję dotyczącą możliwości rehabilitacji i fizjoterapii u pacjentów nowotworowych. Poza tym prowadził indywidualne ćwiczenia rehabilitacyjne.

Wykład motywacyjny poprowadziła pacjentka Mariola Grabarczyk, która przedstawiła swoje wspomnienia i zdjęcia z podróży do różnych zakątków świata, w czym nie przeszkodziła Jej choroba szpiczakowi.

Hematolog dr Anna Wiśniewska prowadzała indywidualne rozmowy z pacjentami. Odbyły się również zajęcia aktywizujące uczestników "Relacja Lekarz-Pacjent" prowadzone przez Mariolę Grabarczyk oraz Katarzynę Kalisz.

Oprócz ćwiczeń i wykładów, towarzyszyła nam wspaniała pogoda, wszyscy pacjenci korzystali ze spacerów po plaży i wspaniałego morskiego powietrza. W trakcie całego pobytu, uczestnicy mogli wymieniać  się swoimi doświadczeniami,  integrować, a przede wszystkim edukować -  co jest myślą przewodnią warsztatów organizowanych przez  Fundację Carita – Żyć ze szpiczakiem

Warsztaty zostały zrealizowane z grantu edukacyjnego firmy Janssen-Cilag Polska sp. z o.o.

 

 

© Copyright 2011 Fundacja Carita - Żyć ze Szpiczakiem!