wieslawa_adamiec

Wiesława Adamiec
Prezes Fundacji Carita – Żyć ze Szpiczakiem
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Prezes Fundacji Carita – Żyć ze Szpiczakiem. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, Wydział Nauk Humanistyczno –Pedagogicznych. Studia podyplomowe o specjalności doradztwo i pomoc psychologiczna oraz  zaburzenia osobowości –etiologia, diagnoza, terapia. Prowadzi gabinet terapeutyczny. Mężatka, matka dorosłego syna. Miłośniczka zwierząt i górskich wędrówek. Lubi dobrą książkę, słucha Leonarda Cohena,  Aloszy Awdiejewa i Tiny Turner. Mieszkanka Kowar.

 

Emilia Demczur

Wiceprezes Fundacji

Stanowisko wiceprezesa pełni od września 2015 roku. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego, Zarządzania i Inżynierii Produkcji, ze specjalnością chemiczną. Pracuje w dziale badawczo-rozwojowym w działającej globalnie firmie przemysłowej. Od wielu lat chętnie angażująca się w działalność w różnych organizacjach pozarządowych, rozwijąjąc przy tym kompetencje miękkie. Certyfikowany trener z doświadczeniem w prowadzeniu prezentacji publicznych i szkoleń. Uwielbie podróżowanie i poznawanie nowych kultur. Jej pasją jest sztuka - rysowanie lub malowanie w akompaniamencie dobrej muzyki to dla niej idealny sposób na relaks! Pochodzi z Kowar, obecnie mieszka we Wrocławiu.

 

Irena  Borczyk

Członek Zarządu Fundacji

Absolwentka Akademii Medycznej we Wroclawiu, Wydziału Farmacji. Pracuje jako kierownik apteki. Mieszkanka Jeleniej Góry, lubiąca piesze wędrówki po Karkonoszach. Uwielbia zwierzęta, ogród i dobrą ksiażkę. Jej pasja to brydż.

Mariola Grabarczyk
Pełnomocnik Fundacji
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Od samego początku wspiera działania Fundacji. Urodziła się w Bogatyni, mężatka, ma dwoje dzieci. Mieszka w Luboniu koło Poznania. Wolny czas przeznacza na uprawianie sportów (narty, pływanie, kajakarstwo). Uwielbia również podróże. Ukończyła Studium Ogrodnictwa w Poznaniu, obecnie nadal pielęgnuje pasję wkładając dużo pracy w swój ogród. Jest wieczną optymistką, stara się urzeczywistnić każde swoje marzenie.

katarzyna-okruch-jaloszynska

Katarzyna Okruch
Członek Zarządu Fundacji

Członek Zarządu Fundacji Carita. Ukończyła Finanse i Rachunkowość. Pracowała jako urzędnik administracji państwowej. Mama dwóch wspaniałych synów w wieku szkolnym. Lubi podróże, jazdę samochodem. Jej pasja to muzyka i taniec. Otwarta, konsekwentna w działaniach, doskonały organizator. Mieszkanka Skierniewic.

 

 

Do kompetencji Zarządu należą:

 • wytyczanie głównych kierunków działania Fundacji,
 • zatwierdzanie programów działania Fundacji,
 • zatwierdzanie rocznych planów działania Fundacji,
 • zajmowanie stanowiska w sprawach przedłożonych przez Zarząd, w tym projektu zmian statutu,
 • ustalanie kierunkowych wytycznych dla Zarządu co do sposobu rozdziału zgromadzonych śródków.

 

Zarząd Fundacji jest powoływany na okres 3 lat przez Zgromadzenie Fundatorów i kieruje działalnością Fundacji oraz reprezentuje ją na zewnątrz. Posiedzenia Zarządu odbywają się w miarę potrzeb nie rzadziej jednak niż cztery razy w roku.

Działania Zarządu:

 • opracowuje roczne i wieloletnie plany działania Fundacji,
 • kieruje bieżącą działalnością Fundacji, odpowiada za realizację jej celów statutowych oraz wyniki działalności,
 • reprezentuje Fundację na zewnątrz,
 • sporządza sprawozdania z działalności Fundacji,
 • sprawuje zarząd jej majątkiem,
 • przyjmuje subwencje, darowizny, spadki i zapisy,
 • ustala wielkość zatrudnienia i wysokość środków na wynagrodzenia dla pracowników Fundacji,
 • podejmuje decyzje o przystąpieniu do Fundacji.

 

© Copyright 2011 Fundacja Carita - Żyć ze Szpiczakiem!