W dniu 22 września członkowie Fundacji Carita-Żyć ze szpiczakiem uczestniczyli na zaproszenie Stowarzyszenia Mężczyzn z Chorobami Prostaty „Gladiator” w obchodach Europejskiego III Jagielońskiego Tygodnia Urologicznego,Geriatrii i Medycyny Rodzinnej.

Seminarium „Innowacje w leczeniu raka gruczołu krokowego i pozostałych narządów w układzie moczowym” poświęcone byłło pacjentom z rakiem gruczołu krokowego oraz ich rodzinom. Sympozjum odbyło się w murach Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Wykłady wygłosiło wielu wybitnych specjalistów reprezentujących krakowskie środowisko medyczne. Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy prelekcji gościa z Turcji, prof. Kemala z Uniwersytetu w Istambule „Farmakologiczne leczenie kamicy moczowej”. Nawet trudne wykłady o tematyce mocno specjalistycznej były przekazane językiem przystępnym dla pacjentów

Jedna z części była poświęcona pacjentom i ich problemom zarówno w relacji z lekarzami, jak i swym najbliższym otoczeniem. Tematem przewodnim tej sesji był wykład prof. Tomasza Tomasika z Uniwersytetu Jagiellońskiego „Współczesna rola lekarza rodzinnego w leczeniu chorych w podeszłym wieku z chorobami urologicznymi”.

Miłym akcentem kończącym seminarium był wspólny obiad w słynnej restauracji „Hawełka”

Członkowie Fundacji Carita- Żyć ze szpiczakiem po wspólnym obiedzie zwiedzali zabytki Krakowa oraz na zaproszenie organizatorów seminarium - uczestniczyli w koncercie kilku zespołów muzycznych na Kazimierzu. Było to zwieńczenie krakowskiego spotkania.

 

© Copyright 2011 Fundacja Carita - Żyć ze Szpiczakiem!